تبلیغات
پایگاه بزرگ علم،فناوری و دانلود - كروكت سیب زمینی و سوسیس

یکشنبه 6 بهمن 1387  05:35 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: حامد
نوع مطلب: آشپزی ،این غذا یه کم وقت و انرژی می بره ولی به نظر من در مهمونی ها، غذای خوبیه که می شه کنار بقیه غذاها ازش استفاده کرد. کروکت های من به شکل بیضیه. شما می تونید گرد درست کنید و در پایان به صورت گلبرگهای گل، اونو به شکل گل تزئین کنید.
مواد لازم :
سیب زمینی : پنج عدد نیمه بزرگ
پیاز : یک عدد
سوسیس : چند تا
تخم مرغ : دو یا سه عدد ( بعداً می گم چرا تعدادش متغیره )
آرد سفید : مقداری
آرد سوخاری : مقداری
فلفل سیاه : نصف یک قاشق چایخوری
سیر خام : دو سه عدد ( در صورت تمایل )
پنیر پیتزا : به میزان لازم
طرز تهیه :
ابتدا سیب زمینی ها رو می پزیم. در این فاصله سوسیس ها رو سرخ می کنیم. اگه می خواهید کروکت هاتون کوچیک باشه، سوسیس ها رو از عرض ببرید. من اونها رو از طول تکه کردم.
مواد بیرونی :
سپس سیب زمینی ها رو رنده یا چرخ می کنیم و با پیاز رنده شده مخلوط می کنیم. نمک، زردچوبه، فلفل سیاه و سیر خام رو ( در صورت تمایل) بهش اضافه می کنیم. برای اینکه غذای ما، مزه کونیققییییب زمینی معمولی نده، بهتره طعم مواد بیرونی رو تغییر بدیم. یعنی یه سری افزودنی بهش اضافه کنیم که طعم مطبوعی بگیره. من به غیر از مواد گفته شده، یکی دو تا سوسیس خام هم رنده کردم و به سیب زمینی ها اضافه کردم. این مواد بیرونی باید سفت باشه. به غلظت مواد کوفته. برای این مقدار سیب زمینی، من یک عدد تخم مرغ به مواد اضافه کردم. اونم برای چسبندگی بهتر مواد.

مواد بیرونی که آماده شد، دست به کار می شیم :
یک تکه از مواد رو برمی داریم و وسطش رو باز می کنیم. کمی پنیر پیتزای رنده شده می ریزیم، سپس یک تکه سوسیس وسط مواد می ذاریم. دوباره روش پنیر پیتزا می ریزیم و بازم از مواد روش می ذاریم. یعنی در حقیقت، مواد دور تا دور سوسیس و پنیر پیتزا رو احاطه می کنند ! بعد از اینکه همه سوسیس ها را درون مواد گذاشتیم، به سراغ این سه تا می ریم : آرد سفید ، تخم مرغ و آرد سوخاری.
هر کدام از کروکت ها رو اول درون آرد سفید می غلتانیم. سپس در ظرف دیگه، یکی دو عدد تخم مرغ را با چنگال خوب رقیق می کنیم. سپس کروکت را درون تخم مرغ می غلتانیم، بعد هم در ظرف آرد سوخاری. ( برای همین تعداد تخم مرغ ها متغیر بود. چون معلوم نیست مواد شما چقدر است و به چند تا تخم مرغ جهت غلتاندن کروکت ها در تخم مرغ نیاز دارید.)

نکته 1 :
بهتره بعد از غلتاندن در آرد سوخاری مواد حداقل نیم ساعت در یخچال باشند تا آرد سوخاری و کروکت ها خوب به خورد هم بروند.
بعد از این زمان، کروکت ها رو درون روغن سرخ می کنیم. اگه کروکت هاتون مثل اینها، اینقدر بزرگ بود، همه طرفش رو سرخ کنید تا خام نمونه. ( نماند !)

نکته 2 :
جهت خوردن، می توانید از سس قرمز یا سس هزار جزیره یا فرانسوی استفاده نمایید.

   


نظرات()   

پایگاه بزرگ علم،فناوری و دانلود